Jak platforma
XDIGR funguje

Na této stránce zjistíte, pro koho tu naše obchodní platforma je, jaké výhody nabízí, jak konkrétně funguje a jakým způsobem může dosahovat deklarovaných násobků vložených peněz. A také se tu dočtete, jak sázet i „proti nám” či jak zisky danit.

Pro koho XDIGR vlastně je?

Platforma XDIGR je tu pro všechny od 18 let. A to jak pro sázkaře a spekulanty, tak pro dynamické investory a střadatele. Těm všem umožňuje podílet se prostřednictvím předpřipravených slotů na burzovním obchodování, a tak jednoduše „těžit burzu”.

Každý náš těžař (tedy uživatel) od nás vždy dostane informaci o nově otevřeném slotu, kterého se může už od 100 Kč účastnit a vydělat třeba 3násobek ze jeden týden.

XDIGR není pouze pro neznalé burzovních obchodů, ale naopak i pro ty co se se věnují burze a investování intradenně, a to jako vhodný diverzifikovaný nástroj.

Jaké výhody XDIGR nabízí

Zisk i v násobcích vkladu

Zisk i v násobcích vkladu

S námi totiž sázíte na růst či propady světových trhů

Žádné vstupní poplatky

Žádné vstupní poplatky

XDIGRu platíte až ve chvíli, kdy vám reálně přináší zisk

Výplata peněz obratem

Výplata peněz obratem

Po datu zúčtování slotu vám peníze načteme do pár minut

Volba přijatelného rizika

Volba přijatelného rizika

Čím větší riziko, tím větší šance na zajímavý výnos

Obsah slotů od profíků

Obsah slotů od profíků

Jejich složení vybírá zkušený tým expertů z firmy stockX

Jednoduchá správa účtu

Jednoduchá správa účtu

XDIGR je navržen tak, abyste se v něm vždy snadno vyznali

Jak funguje těžba burzy

V podání platformy XDIGR se v případě jedná „těžby” o metaforu, nicméně skutečnost je taková, že prostřednictvím našich traderů(správců slotů) obchodujeme vybrané burzovní tituly za předem daných podmínek uvedených 
v každém slotu individuálně.

Tedy například správce slotu připraví týdenní slot, který obsahuje titul US100 (neboli americký akciový index složený ze 100 technologických firem). V něm dále určí, zda se bude spekulovat na růst ceny indexu nebo jeho pokles, jaké maximální riziko se může v rámci tohoto slotu realizovat (max. výše v případě ztráty), 
jaký maximální zisk je možný a v neposlední řadě za jaké časové období 
(ve výše uvedeném případě tedy týdenní).

V tomto případě vybere spekulaci na pokles o 3 % US100 při velikosti slotu 100 000 Kč, kterého se jako těžař budete účastnit od data uzavření slotu.
Pokud se stane, že US100 poklesne o 3 % a velikost obchodu byla 1 lot 
při profesionální finanční páce 1:200, pak zisk může být přibližně až 300 000 Kč.

V takovém případě půjde o 3násobek vkladu. Pokud k takovému výsledku dojde, správce slotu zadá rozpočítání zisku včetně původního vkladu (celkem 400 000 Kč) mezi všechny zúčastněné těžaře.

Jak probíhá registrace?

1.

Tlačítko
„Registrace”

Kdekoli na webu XDIGRu klikněte „Registrace” nahoře vpravo v menu.

2.

Základní
údaje

Dále na registrační stránce vyplňte svůj e-mail a pak také své heslo na XDIGR.

3.

Potvrzení
e-mailu

Do schránky vám poté přijde k potvrzení, že se jedná o váš e-mail.

4.

Přihlášení
do účtu

S novým e-mailem se pak přihlásíte ke svému účtu přes tlačítko „Přihlášení”.

5.

Doplnění
údajů

V sekci Správa účtu pak stačí doplnit potřebné údaje a máte hotovo!

A to je vše. Co dál? Pak už si na stránce Sloty vyberete ten, přes který se chcete zúčastnit těžby burzy, resp. daného titulu.
Jak se vyznat ve slotech? Podle čeho si slot vybrat? Jak do slotu poslat vklad? To všechno se dozvíte na stránce dále…

Podle čeho si vybrat slot?

Zisk i v násobcích vkladu

Volné peníze

Jaký vklad do slotu pošlete, je na vás – všechny začínají na 100 Kč. Pamatujte, že se jedná o rychlé burzovní obchody, které všem nabízejí značný potenciál zhodnocení, ale návratnost vkladů není garantována (o část či celý vklad můžete přijít). Tak výši vkladu dobře zvažte.

Žádné vstupní poplatky

Délka těžby

Po dobu těžby ve slotu váš vklad pracuje a nelze jej vybrat (výjimku jsou dlouhodobé sloty). Po konci těžby vám vklad se ziskem nebo ztrátou načteme do vaší XDIGR peněženky. Samozřejmě můžete mít různý počet slotů denních, týdenních, měsíčních a dlouhodobých.

Žádné vstupní poplatky

Možné zhodnocení

Sloty se dle parametrů zvolených svým správcem liší a nabízejí různé zhodnocení. Některé pár desítek procent, jiné i celé násobky. Větší vklad je vždy rozumné rozdělit do více slotů a nespekulovat jen přes jeden –&npbs;obecně platí, že čím větší možný zisk, tím vyšší riziko ztráty.

Výplata peněz obratem

Maximální ztráta

Jelikož se jedná o obchodování na burze, sloty nabízejí potenciál většího zhodnocení, a často v relativně krátkém čase, ovšem k tomu se logicky váží i rizika. U každého slotu vždy transparentně najdete, o kolik procent můžete z vkladu přijít, pokud daný slot nevyjde.

Volba přijatelného rizika

Burzovní titul

Na XDIGRu můžete jednoduše spekulovat na burzovní obchody, jejichž předmětem jsou konkrétní tituly, tedy akcie, komodity, indexy, kryptoměny či měnové páry. Kompletní nabídku slotů vždy najdete v sekci Sloty. Které to budou, necháme na vás a vašich preferencích.

Volba přijatelného rizika

Způsob těžby

Kromě volby burzovního titulu je vhodné si ještě všímat, na jaký pohyb daný slot spekuluje. Tedy zda na růst titulu (pozice BUY, kdy se titul nakoupí a poté se ziskem prodá), nebo na jeho pokles (pozice SELL, kdy se přes rozdílové smlouvy spekuluje na propad hodnoty).

Nabídka slotů

Jak se vyznat ve slotech?

V případě, že vám není cokoli ohledně XDIGR slotů jasné, najeďte níže na daný pojem a vyskočí vám krátké objasnění „v bublině”. Pokud byste potřebovali cokoli ještě přiblížit, kontaktujte nás.

Euro vs. švýcarský frank #1

Dlouhodobý slot Dlouhodobý slot

Odhadovaný zisk 1 000 000 Kč

Možné zhodnocení 150 %

Maximální ztráta 30 %

Burzovní titul EUR/CHF EUR/CHF

Otevření slotu

11. 01. 2024

Začátek těžby

09. 02. 2024

Konec těžby

08. 03. 2025

Způsob těžby Sell

Páka těžby 1:200

Slot je otevřen a lze do něj poslat vklad

Můžu vytěžit: 1 200 Kč Celkem: 2 200 Kč

Začít těžit
Vybráno: 200 000 Kč
Cílová částka: 2 000 000 Kč
10 %
Právě těží: 2 těžařů

Jak do slotu poslat vklad?

1

Přihlásíte se do svého XDIGR účtu

– pokud ho nemáte, registrujte se

2

Vyberete si z otevřených slotů

– jednoduše na stránce Sloty

3

Účastníte se těžby s vlastním vkladem

– ta odpovídá vašemu podílu na těžbě

4

Po konci těžby zjistíte výsledek

– někdy vám vklad přinese i násobky

Nabídka slotů

Jak lze vytěžit i násobky?

Jak je možné, že sloty můžou vydělat tolik? To proto, že využíváme tradingové vychytávky, jež nejsou běžně dostupné. Ve zkratce jde o tyto:

  1. Expertní výběr titulů – pohyby titulů na burze denně sledujeme a vybíráme ty, které mají značný potenciál přinést zisk Zobrazit víc
  2. Rozdílové smlouvy – jejich prostřednictvím můžeme u titulů spekulovat jak na klasický růst ceny, tak i na jejich propad Zobrazit víc
  3. Intradenní obchodování – o obchody ve slotech pečujeme a těžíme z pohybů cen, které se dějí i v řádu minut a hodin Zobrazit víc
  4. Finanční páka – díky ní k obchodům můžeme využívat i cizí peníze, takže pokud slot skončí v zisku, přinese až násobky Zobrazit víc

Expertní výběr titulů

Na platformě XDIGR naši obchodníci neustále sledují trhy a vybírají ty tituly, u nichž lze spekulovat, že během těžby burzy přes slot dojde k jejich růstu či poklesu, na čemž lze vydělat. XDIGR navíc obchody realizuje prostřednictvím vlastního dealingu, tedy traderů (obchodníků) společnosti stockX a.s.

Tato firma má několik desítek obchodních účtů převážně u licencovaných brokerů v ČR a zahraničí, kde má možnost obchodovat s profesionální finanční pákou 1:200 a má i ochranu národní banky před možným úpadkem brokera.

Navíc má otevřené obchodní účty také v zahraničí u brokerských společností, které jsou schopné poskytnout páku až 1:1000. Nicméně u těchto partnerů realizujeme pouze menší objemy obchodů, a to z důvodu vysokého rizika.

Rozdílové smlouvy

XDIGR mj. používá i tzv. CFD (Contract For Difference), tedy rozdílové smlouvy, kdy se naše platforma vlastně přímo nestává vlastníkem titulu, se kterým obchoduje (např. akcie, komodita), ale příslušnou pouze stranou smlouvy.

To znamená, že při tomto obchodování naše obchodní platforma XDIGR jen spekuluje na pohyb ceny, která stoupá nebo klesá. Čím větší a častější kolísání hodnoty, tím pravděpodobněji se v daný den získá zisk nebo ztráta.

Rozdílové smlouvy jsou svou povahou vhodné pro krátkodobé obchodování a spekulace na pohyb ceny titulů na burze. Nejen že s nimi můžete spekulovat na růst ceny titulů, ale můžete dokonce i spekulovat na pokles jejich ceny.

Intradenní obchodování

Intradenní obchodování (anglicky daytrading), znamená nákupy a prodeje různých titulů na burze (akcie, indexy, komodit, …) v průběhu jednoho dne.

Správci slotů na XDIGRu takto obchodují, a díky tomu oni a těžaři daného slotu využívají krátkodobých pohybů cen odehrávajících se v řádu minut či hodin.

Takovýto obchodník uzavírá daný den těžbu burzy před koncem obchodního dne, a tak nemusí se není třeba strachovat o vývoj ceny v průběhu noci. Vyšší frekvencí obchodů a využitím páky (o tom, jak ta funguje, se můžete dočíst dále) může dosahovat nadstandardních výnosů.

Finanční páka

Finanční páka je nástroj, který obchodník (trader) u brokera využívá při obchodování tak, že použije pro nákup aktiv i kapitál brokera (v podstatě úvěr od brokera pro možnost obchodování s větším kapitálem než, který aktuálně máme), a tedy ne pouze vlastní.

Například trader (v případě XDIGR správce slotu) při objemu obchodního účtu 100 000 Kč a profesionálním pákovém efektu 1:200 může obchodovat aktiva za 20 000 000 Kč za podmínek velikosti marže, které má každý broker nastaven jinak.

V takovém případě se těžař XDIGR může dostat k extrémně vysokému zisku za krátký časový úsek, ale také ztrátě. Tyto možnosti jsou určeny hlavně pro profesionální obchodníky, kteří s nimi umí pracovat a dokážou si správně nastavit money management a risk tak, aby nedošlo k neočekávanému vývoji nebo značné ztrátě finančních prostředků.

Jak je to s daněním zisku?

V případě, že jako uživatel obchodní platformy XDIGR odvádíte daně v České republice v souladu s § 2 odstavce 2 ZDP, pak jsou příjmy podle § 10 odstavce 1 písm. q) ZDP ostatním zdanitelným příjmem. Do této kategorie pak spadají veškeré příjmy, které plynou z platformy XDIGR.cz.

Upozorňujeme, že následující podklady jsme připravili ve spolupráci s odbornými poradci, ale je důležité vědět, že naše společnost, tedy stockX a.s., provozovatel obchodní platformy XDIGR neposkytuje daňové ani účetní poradenství. Proto vás upozorňujeme na nutnost obrátit se s dotazy přímo na vašeho daňového poradce.

Chcete si sáhnout na bohatství?
Těžte burzu s naším XDIGRem!

Kontaktovat Založit účet