Jak platforma
XDIGR funguje

Na této stránce zjistíte, pro koho tu naše obchodní platforma je, jaké výhody nabízí, jak konkrétně funguje a jakým způsobem může dosahovat deklarovaných násobků vložených peněz. A také se tu dočtete, jak sázet i „proti nám” či jak zisky danit.

Pro koho konkrétně tu XDIGR je

Platforma XDIGR je tu pro všechny od 18 let. A to jak pro sázkaře a spekulanty, tak pro dynamické investory a střadatele. Těm všem umožňuje podílet se prostřednictvím předpřipravených slotů na burzovním obchodování, a tak jednoduše „těžit burzu”.

Každý náš těžař (tedy uživatel) od nás vždy dostane informaci o nově otevřeném slotu, kterého se může už od 100 Kč účastnit a vydělat třeba 3násobek ze jeden týden.

XDIGR není pouze pro neznalé burzovních obchodů, ale naopak i pro ty co se se věnují burze a investování intradenně, a to jako vhodný diverzifikovaný nástroj.

Jaké výhody XDIGR nabízí

  • Zisk i v násobcích vkladu – S námi totiž sázíte na růst či propady světových trhů
  • Výplata peněz obratem – Po datu zúčtování slotu vám peníze načteme do pár minut
  • Jednoduchá správa účtu – XDIGR je navržen tak, abyste se v něm snadno vyznali
  • Žádné vstupní poplatky – XDIGRu platíte až ve chvíli, kdy vám reálně přináší zisk
  • Volba přijatelného rizika – Čím větší riziko, tím větší šance na zajímavý výnos
  • Obsah slotů od profíků – Jejich složení vybírá zkušený tým expertů z firmy stockX

A další jeho předností je taktéž možnost neustálé kontroly stavu vybraných titulů na všech možných platformách zpravodajství (blomberg.com, investing.com, yahoo finance, patria.cz atd.). Tedy de facto všude si můžete ověřit, zda slot, který obsahoval vybraný titul a způsob jeho obchodování sell/buy, mohl nebo nemohl být ziskový.

Příklad těžby trhů v kostce

V podání platformy XDIGR se v případě jedná „těžby” o metaforu, nicméně skutečnost je taková, že prostřednictvím našich traderů (správců slotů) obchodujeme vybrané burzovní tituly za předem daných podmínek uvedených v každém slotu individuálně.

Tedy například správce slotu připraví týdenní slot, který obsahuje titul US100 (neboli americký akciový index složený ze 100 technologických firem). V něm dále určí, zda se bude spekulovat na růst ceny indexu nebo jeho pokles, jaké maximální riziko se může v rámci tohoto slotu realizovat (max. výše v případě ztráty), jaký maximální zisk je možný a v neposlední řadě za jaké časové období (ve výše uvedeném případě tedy týdenní).

V tomto případě vybere spekulaci na pokles o 3 % US100 při velikosti slotu 100 000 Kč, kterého se jako těžař budete účastnit od pondělí, tedy od data uzavření slotu.

Pokud se stane, že US100 poklesne o 3 % a velikost obchodu byla 1 lot při profesionální finanční páce 1:200, pak zisk může být přibližně až 300 000 Kč. V takovém případě půjde o 3násobek vkladu. Pokud k takovému výsledku dojde, správce slotu zadá rozpočítání zisku včetně původního vkladu (celkem 400 000 Kč) mezi všechny zúčastněné těžaře.

Přístup: Výběr titulů

Na platformě XDIGR naši obchodníci neustále sledují trhy a vybírají ty tituly, u nichž lze spekulovat, že během těžby slotu dojde k jejich růstu či poklesu, na čemž lze vydělat.

XDIGR realizuje burzovní obchody prostřednictvím vlastního dealingu, tedy traderů (obchodníků) spravujících finanční prostředky pod burzovní společností stockX a.s.

Tato společnost má několik desítek obchodních účtů převážně u licencovaných brokerů v ČR a zahraničí, kde má možnost obchodovat s profesionální finanční pákou 1:200 a zároveň má ochranu národní banky před případným úpadkem brokera.

A navíc jsou otevřené obchodní účty také v zahraničí u brokerských společností, které jsou schopné poskytnout pákový efekt až 1:1000. Nicméně u těchto partnerů realizujeme pouze menší objemy obchodů, a to logicky z důvodu vysokého rizika.

Přístup: Prodej nakrátko

Naše obchodní platforma XDIGR realizuje burzovní obchody u vybraných titulů tak, že spekuluje na pokles jejich ceny. Prodej nakrátko neboli shortování je v posledních letech velice populární, a to také z důvodu vysokých cen daného aktiva.

Pravděpodobnost, že dojde k rychlému poklesu ceny, je totiž vyšší než kdy dřív, a při správně zvoleném objemu obchodu a finanční páce může přinést daný obchod vysoké zisky za krátkou dobu, a to i v situaci, kdy například světové trhy mají růstový trend.

V takovém případě jde o short selling, tedy prodej na krátko. Znamená to také to, že prodáváme za vyšší cenu, abychom následně mohli za nižší cenu nakoupit. Shortovat lze akcie, indexy, měnové páry, dluhopisy, komodity, kryptoměny apod.

Kromě shortování naši tradeři vybírají a realizují i dlouhodobé burzovní obchody.

Přístup: Finanční páka

Finanční páka je nástroj, který obchodník (trader) u brokera využívá při obchodování tak, že použije pro nákup aktiv i kapitál brokera (v podstatě úvěr od brokera pro možnost obchodování s větším kapitálem než, který aktuálně máme), a tedy ne pouze vlastní.

Například trader (v případě XDIGR správce slotu) při objemu obchodního účtu 100 000 Kč a profesionálním pákovém efektu 1:200 může obchodovat aktiva za 20 000 000 Kč za podmínek velikosti marže, které má každý broker nastaven jinak.

V takovém případě se těžař XDIGR může dostat k extrémně vysokému zisku za krátký časový úsek, ale také ztrátě. Tyto možnosti jsou určeny hlavně pro profesionální obchodníky, kteří s nimi umí pracovat a dokážou si správně nastavit money management a risk tak, aby nedošlo k neočekávanému vývoji nebo značné ztrátě finančních prostředků.

Přístup: Rozdílové smlouvy

XDIGR mj. používá i tzv. CFD (Contract For Difference), tedy rozdílové smlouvy, kdy se naše platforma vlastně přímo nestává vlastníkem titulu, se kterým obchoduje (např. akcie, index, komodita, kryptoměna), ale příslušnou pouze stranou smlouvy.

To znamená, že při tomto obchodování naše obchodní platforma XDIGR jen spekuluje na pohyb ceny, která stoupá nebo klesá. Čím větší a častější kolísání hodnoty titulu, tím pravděpodobněji se získává zisk nebo ztráta v daný obchodní den.

Spekulace „S námi a „Proti nám”

Další výhodou je, že některé sloty jsou navrženy tak, že můžete jako těžař (náš uživatel) vybrat slot, za kterým si my sami stojíme, a tedy vsadit s námi. Nebo naopak slot, za kterým si sami nestojíme, a tedy vsadit proti nám. V obou případech za vás burzovní obchody kompletně zrealizujeme a o výsledek (kladný či záporný) se s vámi rozdělíme.

U slotů, za kterými si stojíme, dostanete 80 % a my 20 % zisku, pokud jej slot dosáhne. U slotů, kterým nefandíme (proti nám), nám v případě zisku připadne pouhých 1–5 %. A to konkrétně za realizaci obchodů. Jinak žádné další poplatky u nás už nenajdete.

Pokud vyberete na slot “s námi” a zároveň “proti nám”, pak se šance razantně zvyšuje za cenu nižšího zisku a rizika. U některých slotů tak můžete získat pár procent ke svému vkladu a u některých celé násobky.

Danění výnosů z těžby

V případě, že jako uživatel obchodní platformy XDIGR odvádíte daně v České republice v souladu s § 2 odstavce 2 ZDP, pak jsou příjmy podle § 10 odstavce 1 písm. q) ZDP ostatním zdanitelným příjmem. Do této kategorie pak spadají veškeré příjmy, které plynou z platformy XDIGR.cz.

Upozorňujeme, že následující podklady jsme připravili ve spolupráci s odbornými poradci, ale je důležité vědět, že naše společnost, tedy stockX a.s., provozovatel obchodní platformy XDIGR neposkytuje daňové ani účetní poradenství. Proto vás upozorňujeme na nutnost obrátit se s dotazy přímo na vašeho daňového poradce.

Chcete si sáhnout na bohatství?
Těžte potenciál trhů s XDIGRem!

Založit účet Zobrazit sloty