Jak si vybrat svůj XDIGR slot či sloty?
11. 01. 2024

Jak si vybrat svůj XDIGR slot či sloty?

Platforma XDIGR umožňuje svým těžařům přes intuitivní rozhraní platformy přeneseně řečeno „těžit” zisk burzovních obchodů. To celé prostřednictvím slotů, do kterých odborníci z české investiční firmy stockX připravují burzovní tituly, na kterých je potenciál získat zisk v rámci předem definovaného horizontu.

Slot je od samého začátku koncipován jako vybrané těžební místo (neboli pool), který má časové a finanční omezení a obsahuje vybraný burzovní titul (například komodity, indexy, akcie, měnové páry, kryptoměny atd.), potenciální zisk a zároveň maximální možnou ztrátu (vyšší pak nemůže realizovat) atd.

 

S výběrem slotu vám pomůže filtrace

Na stránce Sloty máte hned nahoře možnost profiltrovat si aktuálně otevřené sloty, do kterých můžete poslat vklad. Můžete si vybrat dle předmětu těžby, maximální ztráty, očekávaného zisku v dané měně.

Zajímavosti: Oproti například sázkám si vždy můžete ověřit, že XDIGR vyhodnotil výsledek těžby správně a nesnaží se vás napálit – stačí se totiž na internetu snadno podívat na předmět těžby (titul) za dobu těžby v daném slotu. Pokud těžba skončí v plusu, XDIGR si odečítá jen 10 % ze zisku.

 

Co přesně znamená, která položka slotu

 • Název slotu: asi netřeba nic dodávat
 • Délka těžby: do nabídky pravidelně připravujeme sloty denní, týdenní, měsíční a dlouhodobé
 • Možný zisk: tedy potenciální zisk celého slotu vztažený k plájnované cílové částce
 • Maximální ztráta: o jakou část svého vkladu můžete při těžbě maximálně přijít
 • Co těžíme: tedy jaké tituly pro těžbu správci zvolili, těžíme běžně potenciál z pohybů měnových párů (např. USD / CZK, EUR/CHF ), akcií (Tesla, Apple,Microsoft), komodit (např. zlato, platina,ropa), kryptoměny (bitcoiny, ethereum, solana) atd.
 • Vybráno: aktuálně vybraná částka od těžařů (součet jejich dosavadních vkladů)
 • Cíl: částka, kterou správce slotu pro těžbu určil jako strop ( cílové částky ovšem není potřeba dosáhnout )
 • Těží: celkový počet těžařů daného slotu, kteří do něj již poslali vklad a ke kterým se ještě můžete přidat
 • Chci vložit do těžby: kolik si budete přát vložit do slotu je čistě na vás, vklady začínají na pouhých 100 Kč
 • Kolik z ní můžu získat: na základě zadaného vkladu v kalkulačce vám rovnou spočítáme odhadovaný zisk, který z těžby můžete získat, pokud se naplní všechny předpoklady správce daného slotu

 • Otevřeno pro objednávky: datum, od kterého je slot veřejný a jde do něj posílat vklady
 • Začátek těžby: datum, o kterém se vklady pošlou do obchodování na světových burzách
 • Konec těžby: datum, kdy doběhne těžba - následně se vyhodnotí a pošleme vám peníze do peněženky
 • Výplata zisku: datum, kdy doběhne těžba, vyhodnotí se a pošleme vám peníze do peněženky
 • Způsob těžby: buď správce slotu sází na pohyb titulu nahoru a tedy způsob těžby BUY (nakoupí titul s tím, že se domnívá, že jeho cena poroste), nebo že půjde dolů a tedy způsob těžby SELL (spekulace na pokles hodnoty titulu, kdy i právě na poklesu je možné skrze tzv. shortování vydělat)
 • Páka těžby: konkrétně výše využité finanční páky v tomto slotu (při použití páky je u investice využíváno cizího, vypůjčeného, kapitálu za účelem navýšení potenciálního zisku, tím je platforma schopná dosahovat i násobných zisků u vkladů, ale za rizika ztráty i celého vkladu v případě liché spekulace)

 

Pro jaký vklad se rozhodnout?

Jelikož sloty zprostředkovávají účast na spekulačních obchodních příležitostech, jedná se vlastně o kombinaci investice a sázky (skrze slot investujete peníze do vybraného titulu a sázíte dle parametrů slotu na růst či pokles tohoto titulu). Proto u XDIGRu doporučujeme vkládat do slotů jen volné peníze, o které se můžete dovolit přijít. Návratnost vkladů totiž z logiky věci není a nemůže být zaručena ani garantována. To zde ovšem vyvažuje při zvolené délce těžby získat i násobky vkladu (podílové fondy běžně ročně rostou o jednotky až desítky %).

 

Chcete si sáhnout na bohatství?
Těžte potenciál trhů s XDIGRem!

Založit účet Zobrazit sloty